Daiktai mano virtuvėje neatsiranda šiaip sau. Visi virtuvės rakandai ir prietaisiai būna apgalvoti ir tikrai reikalingi. Na, gal tik išskyrus fancy makaronų gaminimo mašiną, kurios per beveik 9 metus nepanaudojau dar nė karto.
Vaflinė – pirmojo karantino pirkinys, apie kurį svarsčiau ne vienerius metus. Tačiau iki tol mums jos tikrai nereikėjo. Leono racioną papildžius visokiems blynams ir kepsneliams, ilgainiui supratau, kad man vaflinė reikalinga ne tik dėl patogumo, bet ir dėl pramogos – kitokia blynų ar varškėčių forma mūsų namuose visuomet sutinkama su didesniu apetitu.
Nors ir vafliams, ir blynams iškepti reikia tų pačių ingredientų: pieno, miltų, kiaušinių, cukraus, sviesto, tikrieji, tradiciniai vafliai nuo blynų skiriasi didesniu riebalų (kad geriau apskrustų) ir didesniu cukraus kiekiu (kad geriau karamelizuotųsi).
Tačiau taisyklės yra tam, kad jas galėtum laužyti. Todėl aš vaflinėje kepu ne tik pačius geriausius vaflius su raugu, bet ir, pavyzdžiui, nesaldžius cukinijų vaflius su sūriu, kurie labiau primena omletą, nei blyną ar vaflį. Arba šiuos cukinijų ir varškės blynus, nes vaflinėje jie neprisigeria riebalų.
Aš tikrai suprantu, kodėl žmonės dievina miltinius patiekalus bei kepinius. Ypač, kai jie pagaminti negailint gero sviesto, dosniai pasaldinti cukrumi, traškūs išorėje ir tirpstantys burnoje. Tačiau mano tikslas – išugdyti požiūrį, kad blynai, vafliai ir kiti kepiniai gali būti visokie. Ir skanūs gali būti ne tik tie tradiciniai iš miltų, pieno, cukraus ir kiaušinių, bet ir pagardinti daržovėmis, vaisiais. Daugiau daržovių taip pat yra mano tikslas.
Saldžios bulvės – gal ir netipiškas ingredientas vafliams, bet jis čia puikiai tinka ir atlieka savo vaidmenį. Recepte nėra jokio papildomo cukraus, nes saldumo pilnai pakanka iš daržovių. Na, o kiti ingriedientai – kaip įprasta: kiaušiniai, truputis speltų miltų, truputis avižinių dribsnių, kad miltų reikėtų nedaug, prieskoniai, migdolų pienas. Kurį, beje, galite keisti ir paprastu pienu.
Saldžiųjų bulvių odelėje yra gausu maistinių skaidulų, flavanoido kvercetino ir kalio, todėl šias bulves geriausia paruošti su odele prieš valgant. Receptui naudojamos keptos arba virtos bulvės, sutrintos šakute arba bulvių grūstuvu. Galima sutrinti ir rankiniu blenderiu. Idealu, jei turite nuo vakarienės ar pietų užsilikusių saldžiųjų bulvių (mes dažnai verdame arba kepame garnyrui), todėl pakaks jas tiesiog sutrinti. Jei likučių neturite, bulves galite iškepti orkaitėje ar išvirti garuose.
- Kaip iškepti orkaitėje? Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C. Saldžią bulvę subadykite šakute, tada suvyniokite į aliuminio foliją. Dėkite ant orkaitės grotelių arba į kepimo skardą ir kepkite kol suminkštės, apie 45 –60 min. Palikite ataušti, bulvę nulupkite ir sutrinkite.
- Kaip išvirti garuose? Į puodą įpilkite maždaug 6-7 centimetrus vandens ir užvirkite. Kol vanduo kaista, nulupkite, supjaustykite bulves vienodo, maždaug 2 cm dydžio kubeliais. Kai vanduo užvirs, į puodą idėkite sietelį, suberkite bulves, uždenkite dangčiu ir virkite garuose apie 7 minutes. Bulvės bus išvirusios, kai jas lengvai galėsite persmeigti šakute.
saldžių bulvių valfiai
1 didelė saldi bulvė, iškepta ir sutrinta
120 ml avižinių dribsnių
120 ml kvietinių arba šviesių speltų miltų
120 ml migdolų pieno
2 kiaušiniai
1 šaukštelis kepimo miltelių
¾ šaukštelio cinamono
¼ šaukštelio druskos
tarkuota apelsino žievė
Keptą saldžią bulvę sutrinkite šakute ar sugrūskite ir sudėkite į virtuvės kombainą kartu su avižų dribsniais. Kombainą įjunkite ir trinkite, kol masė bus daugiau mažiau vientisa. Tada į kombaino indą supilkite migdolų pieną ir įmuškite kiaušinius, vėl trinkite, kol masė taps vientisa. Galiausiai sudėkite visus likusius ingredientus ir dar kartą įjunkite kombainą.
Įkaitinkite vaflių keptuvę. Į vaflinę dėkite 3-4 šaukštus tešlos ir kepkite 4-7 minutes. Kepimo laikas prikalusys nuo turimos vaflinės galingumo.
Patiekite su plakta grietinėle, klevų sirupu, vaisiais, uogomis ir / ar riešutais.
Skanaus
Parašykite komentarą